Зйомка портретів в світлій тональності «високий ключ».
Якщо би можна було перевести зображення в музику, то всі світлі тони асоціювались би з найвищимрегістром. Звідси і назва яка має музичне походження «високий ключ». Назва походить від дослівного перекладу англійського терміну «high key». Фото виконане в техніці високого ключа, специфічне зображення в якому присутня вся гамма відтінків від білого до майже чорного, але 95 відсотків зображення складається з білого і світло сірого і лиш декілька деталей акцентуються темнішими відтінками.
СЮЖЕТ.
Для фото в такій техніці підбирається сюжет мало контрастний і світлий. Най частіше це – зимовий пейзаж, натюрморт ну і звичайно портрет.
ОСВІТЛЕННЯ, ПРИ ПОРТРЕНІЙ ЗЙОМЦІ «ВИСОКИЙ КЛЮЧ»
Вимоги до освітлення дуже прості. Світло повинне бути обов’язково дуже розсіяним і м’яким. В студії цей ефект досягається за допомогою софт боксів з великою площею світлорозсіючої поверхні. Також є в продажі світлорозсіюючі палатки, та куби (для натюрмортів).
На практиці це досить дорого. Тому ми розглянемо альтернативні варіанти які легко використати без значних капіталовкладень.
Для виконання фото-1 використовувалось два галогенних освітлювачі по 500вт. кожен із встановленими перед ними білими парасольками 60см в діаметрі. Парасольки були встановлені на досить малій відстані тому світло з них (саме по собі дуже розсіяне і м’яке) попадало на модель з досить великого що спричинило досягнення ефекту супер м’якого освітлення (Мал.1). крім них з заді використано малопотужна лампа моделюючого світла яка придала об’єм обличчю.
В результаті після незначної корекції фото в редакторі (а саме корекція кривими, висвітлення червоних тонів, переведення в чорно-білу гаму) ви спостерігаєте дане фото.
фото 1. © Олег Марчак. мал-1.
Можливо організувати світло і ще простішими засобами. Найкраще розсіяне відбите світло. Тому можна використовувати великі білі поверхні (наприклад біла стіна) як рефлектори. Світло в приміщенні з досить великими вікнами теж добре розсіяне, а вікно з білими занавісками працює не гірше ніж наймодніший софт бокс. Якщо в наявності є кімната з великими вікнами можна не дуже перейматися відсутністю освітлювачів. Коли вікна завішані білими занавісками ще краще. Потрібно білий фон і модель( Мал-2 )
Мал.-2 | Мал.-3 |
Коли є велика біла стіна можна пробувати відбивати світло від неї (Мал.-3)
Світла тональність в натюрморті.
Загалом все ясно. Єдине світловий куб (подібний до того що на фото вгорі) можна організувати з підручних матеріалів куска білого досить прозорого паперу потрібної величини і як фон лист ватману декілька прищепок і готово. Схема світла проста: як най більш рівномірно освітити лист паперу вгорі.
Пейзаж.
З однієї сторонни все просто. Ні освітлювачів, ні фонів. З іншої - пейзаж який би підійшо по тональності. Зазвичай такий сюжет можна знайти в тумані або в похмурий день взимку (звичайно коли є сніг).
©, ЮДІН Олександр (Вінниця) – «Карпатський бансай»
©, Олег Марчак «Лебедине озеро»
Маю велику надію що дана стаття стала комусь у пригоді.
Олег Марчак, член Національної спілки фотохудожників України.
http://pervocvit.ucoz.ua/ розміщення дозволено тільки з посиланням на джерело та із зазначенням автора статті